Materace piankowe to jeden z popularniejszych rodzajów materaców. 


Zobacz, czym różnią się od materaców sprężynowych i kiedy warto się na nie zdecydować.
 
Materace z pianki – brak sprężyn

Brak sprężyn to podstawowa cecha materacy piankowych. Owszem, zdarzają się materace piankowe ze sprężynami, ale nie nazywamy ich piankowymi, lecz hybrydowymi (do kupienia w sklepie sleepmed.pl). To nieco grubsze materace, które można znaleźć w ofercie marki Hilding Anders. Są swoistym połączeniem najlepszych cech materaców piankowych i sprężynowych. W typowym materacu z pianki poliuretanowej lub lateksowej nie ma sprężyn.
 
Czy to coś zmienia? Jeśli chodzi o wygodę i komfort spania, to pozostawmy to kwestii indywidualnych odczuć. Nie da się jednoznacznie powiedzieć, które materace są wygodniejsze. Natomiast warto pamiętać, że materace z pianki są lżejsze. To ważne dla osób, które nie mogą dźwigać, mają problemy ze stawami i kręgosłupem, jednocześnie chcą lub muszą często podnosić materac.
 
Materace piankowe na łóżka ze stelażem z regulowaną wysokością zagłówka

Łóżko z regulowaną wysokością zagłówka to bardzo wygodna opcja, nie tylko dla osób, które mają trudności z porannym wstawaniem. To po prostu kwestia wygody. Nie każdy lubi spać w idealnie płaskim łóżku, ponadto ustawienie łóżka niemal do pozycji siedzącej pozwala np. na wygodne czytanie w łóżku lub oglądanie telewizji.
 
Pozostaje tylko kwestia materaca. Nie każdy nada się do takiego łóżka. Wybierając materac na regulowane łóżko, trzeba zapomnieć o materacach sprężynowych. One szybko odkształcą się i staną bezwartościowe. Tu najlepiej sprawdzi się materac z pianki wysokoelastycznej, który można bezpiecznie zgiąć. Po ułożeniu go w pozycji płaskiej szybko odzyska pierwotny kształt i właściwości.
 
Materac z pianki sprawdzi się też na łóżku z europalet. Jak samodzielnie zrobić takie łóżko można się dowiedzieć z artykułu: Jak zrobić łóżko z palet? Co będzie potrzebne do przygotowania łóżka z europalet?
 
Materace z pianki – dobre dopasowanie do kształtu ciała

Każdy materac powinien odpowiednio dopasować się do kształtu ciała, ale materace piankowe robią to lepiej. Na szczególną uwagę zasługują tu materace z pianki termoelastycznej, zwanej też pianką z pamięcią lub pianką memory. Wszystko dlatego, że taki materac dopasowuje się do kształtu ciała pod wpływem temperatury i „zapamiętuje” ów kształt. Dzięki temu już po kilkunastu dniach od rozpoczęcia użytkowania staje się wygodny niczym prywatne gniazdko. Można wręcz odnieść wrażenie, że materac czeka na swojego właściciela. Również takie materace można kupić w sklepie sleepmed.pl.
 
Materace z pianki wysokoelastycznej także dobrze dopasowują się do kształtu ciała, ale nie zapamiętują go. Po opuszczeniu łóżka materac natychmiast wraca do pierwotnego, nieskazitelnego, kształtu.
 
materace-z-pianki-dobre-dopasowanie-do-ksztaltu-ciala.jpeg
 
Materace z pianki – dogrzewające i chłodzące

Czy materac może grzać albo chłodzić? Może, jak najbardziej. To ważna cecha materaców piankowych i trzeba o niej pamiętać przy kupnie materaca.
 
Materace z pianki poliuretanowej (termo i wysokoelastyczne) to materace dogrzewające. Są idealne dla osób, które lubią, gdy im w nocy ciepło. Sprawdzą się w przypadku osób borykających się z chorobami stawów oraz cierpiących na tzw. zimne nóżki, czyli tym, którym marzną nogi w nocy.
 
Materace z pianki lateksowej są skrajnie inne. Dzięki swojej porowatej budowie są przewiewne, łatwo odprowadzają wilgoć i ciepło. To propozycja dla osób, którym w nocy gorąco i marzą o chłodnym materacu.
 
Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku o wszechstronnej ofercie. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.
Źródło: artykuł sponsorowany - sleepmed.pl