Jak znaleźć niezawodne słuchawki do biegania?  

 
Bieganie to w ostatnich latach jeden z najpopularniejszych sportów. Szczególnie mieszkańcy średnich i dużych miast chętnie wychodzą rankiem lub wieczorem, by poćwiczyć na świeżym powietrzu. Chcąc umilić sobie czas, często zabierają ze sobą smartfon lub – rzadziej – odtwarzacz mp3, a w nim ulubioną muzykę. Pojawia się jeden problem: jakie słuchawki sprawdzą się podczas biegania? Wybrać przewodowy czy bezprzewodowy model? Na wszystkie pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule.
 
Jakie muszą być słuchawki dla biegaczy?

Zastanawiasz się, co powinny posiadać idealne słuchawki, które sprawdzą się podczas wysiłku? Sprzęt dla biegacza przede wszystkim powinien być wodoszczelny lub wodoodporny. Wilgoć dostająca się do słuchawek w postaci potu czy wody nie może zakłócać ich pracy.
 
Idealne słuchawki (polecane słuchawki znajdziesz tutaj: https://www.neonet.pl/rtv/sluchawki.html) dla biegacza muszą też, oczywiście, dobrze trzymać się uszu. Nie powinny przeszkadzać w ruchu, ale być wręcz niewyczuwalne. Z tego powodu wiele osób decyduje się na zakup bezprzewodowych słuchawek do biegania. Wtedy plączące się kable nas nie irytują ani nie krępują naszych ruchów.
 
Jeśli zainteresowały Cię słuchawki bezprzewodowe, musisz wiedzieć też o ich wadach. Jest to przede wszystkim konieczność ich ładowania. Jeśli o tym zapomnimy, może okazać się, że muzyka wyłączy się w trakcie treningu. Niektórzy obawiają się o to, czy słuchawki bezprzewodowe nie będą wypadać z uszu. Jest to możliwe w przypadku niektórych standardowych, a nie sportowych modeli, jednak większość z nich znakomicie „trzyma się” uszu.
 
Polecane słuchawki douszne dla biegaczy
 
Słuchawki JBL T110 BT Czarne

Jeśli szukasz słuchawek dousznych do biegania, a jednocześnie obawiasz się, że możesz je zgubić podczas treningu, ten model marki JBL został stworzony właśnie dla Ciebie. Obie słuchawki łączy cienki kabel, który umiejscawiamy na karku. Nawet gdy zdarzy się, że któraś ze słuchawek wypadnie, z pewnością jej nie zgubisz.
Ich cena nie jest wygórowana (sprawdź cenę słuchawek JBL na Neonet), a jakość wykonania bardzo dobra. Słuchawki pozwalają na prowadzenie rozmów lub odtwarzanie muzyki z włączonym Bluetooth przez 6 godzin. Z kolei czas ładowania wynosi tylko 2 godziny, szybko są więc gotowe na kolejny trening.
 
Słuchawki Panasonic Sportowe BT RP-BTS10E-K
 
Te douszne słuchawki pozwolą Ci nie tylko wygodnie słuchać ulubionej muzyki, ale też prowadzić rozmowy podczas treningu. Posiadają wbudowany mikrofon oraz regulowaną konstrukcję, która dopasuje się do Twoich uszu. Regulowany pałąk sprawi, że słuchawki nie wypadną z uszu nawet podczas szybkiego i intensywnego biegu.
Warto zwrócić uwagę również na tradycyjną konstrukcję słuchawek, która nie odcina dźwięków z otoczenia, ale dopuszcza je do uszu. Dzięki temu możemy czuć się bezpieczni na ulicy – nie zaskoczą nas żadne dźwięki.
 
Słuchawki Apple AirPods 2
 
Niemal już kultowe słuchawki bezprzewodowe marki Apple to nie tylko designerski gadżet, ale też świetny sprzęt, który możemy zabierać ze sobą na treningi. Słuchawki bardzo mocno osadzają się w uszach i nie wypadają. Posiadają wbudowany mikrofon, który aktywuje się, podobnie jak audio, po włożeniu słuchawek do uszu.
Naładowane do pełna AirPods wystarczają na 3 godziny prowadzenia rozmów lub 5 godzin słuchania muzyki. Kiedy naładujesz ich etui, bateria wystarczy na 24 godziny słuchania. Przeczytaj specyfikację Apple AirPods i zdecyduj, czy to idealne słuchawki, które zabierzesz ze sobą na trening.
Źródło: Artykuł sponsorowany -.neonet