Każdy zna billboard – gigantyczny plakat umieszczony na specjalnym stelażu, który można spotkać zarówno w najpopularniejszych i najczęściej uczęszczanych lokalizacjach, ale również przy autostradach i poboczach ulic. 


Gigantyczny billboard jest skierowany do każdego uczestnika ruchu. Ponad 80% osób potwierdza, że zwraca uwagę na treści umieszczone na reklamie wielkoformatowej. Taka statystyka nie dziwi – billboard jest reklamą, której po prostu nie da się przeoczyć! Czy poza tym rodzajem reklamy outdoorowej istnieją inne, równie skuteczne alternatywy?
 
Rodzaje reklam outdoorowych
 
Reklama zewnętrzna ma wiele obliczy. Można podzielić ja na kategorie jaką jest reklama wielkoformatowa, Citylight, billboard, reklama cyfrowa i inne, coraz to nowsze i bardziej zaskakujące rozwiązania. Reklama wielkoformatowa to forma marketingu zewnętrznego skierowanego głównie do osób prowadzących pojazdy. Sprawdza się nie tylko w miejscach, które są zazwyczaj zakorkowane (gdzie kierowca siedzi i czeka na ruch pojazdów lub zmianę świateł), ale również na szerokopasmówkach i drogach szybkiego ruchu. Większość kierowców powracających z pracy planuje zakupy w samochodzie – sprytny przedsiębiorca nie może zmarnować tej szansy! 
Billboard nie zawsze musi oznaczać reklamy wielkoformatowej na umieszczonej przy ziemi tablicy. Można go również zobaczyć na autobusach, ciężarówkach lub innych pojazdach mobilnych. Mobilne billboardy stają się coraz bardziej popularnym rodzajem reklamy zewnętrznej. Jest dość zabawny, nieszkodliwy i opłacalny. Celem mobilnych billboardów jest przyciągnięcie uwagi i dotarcie w wiele miejsc. 
Reklama cyfrowa, czyli taka, która jest wyświetla na specjalnych ekranach, w różnych, strategicznych częściach miasta jest jedną z najbardziej korzystnych form reklamy zewnętrznej. Osoby dojeżdżające do pracy, turyści i osoby mieszkające w większych miastach często korzystają z transportu publicznego – metra, autobusów, tramwajów. Wykorzystanie ekranów w wymienionych miejscach, oraz na dworcach, lotniskach i stacjach metra to najlepszy pomysł na wykorzystanie momentu oczekiwania, w którym potencjalny klient z nudów rozgląda się po swoim najbliższym otoczeniu. Reklama cyfrowa ma wiele zalet – nie jest monotonna i bardzo szybko pojawia się wybranych miejscach. Aby opracować strategię wyświetlania reklam cyfrowych, warto skontaktować się ze specjalistami ze Znajdź Reklamę.
Citylight to doskonały sposób na wykorzystanie przestrzeni miejskiej. To reklama zewnętrzna, która jest mniejsza niż billboard ale większa od tradycyjnych ekranów cyfrowych. Nośniki typu citylight najczęściej montowane są na przystankach i przy ruchliwych chodnikach w centrum miasta. Pełnią dwie funkcje – subtelnie oświetlają otoczenie i zawracają na siebie uwagę umieszczoną w nich reklamą. Nośniki te są estetyczne i zazwyczaj doskonale komponują się w otaczającą architekturę.
 
 
Reklama zewnętrzna, reklama wielkoformatowa – reklamuj się więcej!
 
Reklama zewnętrzna to jeden z niewielu rodzajów reklamy, których nie można wyłączyć ani przełączyć. Podczas spaceru lub jazdy niewiele można zrobić, prócz patrzenia na otoczenie. Reklama zewnętrzna jest również bardzo skuteczna dla lokalnych firm, przyciągając uwagę odbiorców w samym sercu miejsca zamieszkania i pracy. Pozwala także na wzmocnienie przekazu marki więcej niż jeden raz, ponieważ znaczna część osób będzie przejeżdżać obok reklamy zewnętrznej wiele razy w tygodniu.
Źródło: artykuł sponsorowany - znajdzreklame.pl