Obecne zaawansowanie technologiczne daje możliwość wyszukania OC różnymi kanałami – przez Internet, telefon lub stacjonarnie u agenta ubezpieczeniowego. Która z tych metod jest najlepsza i gwarantuje największe szanse na znalezienie najkorzystniejszej oferty? Nad tym zastanawiamy się w artykule.

Przez Internet


Wyszukiwanie OC przez Internet jest przede wszystkim bardzo wygodne. W końcu do znalezienia najlepszych ofert wystarczy urządzenie z podłączeniem do Sieci, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby sprzed monitora swojego komputera czy nawet z łóżka, trzymając w dłoni telefon, wytypować najkorzystniejsze OC. Nieocenioną pomoc w tym zakresie gwarantują wszelkiego rodzaju porównywarki i kalkulatory ubezpieczeniowe, które umożliwiają błyskawiczne wyszukanie najtańszej polisy. Również jeśli interesuje Cię ubezpieczenie pojazdu zabytkowego na najtaniejuagenta.pl czekają na Ciebie najlepsze oferty.


Wyszukując OC przez Internet, oszczędzasz czas. Nie musisz jechać do agenta ubezpieczeniowego ani czekać u niego w biurze na swoją kolej, bo wszystkie formalności możesz załatwić samemu. Ma to niewątpliwie sporo zalet, o których pisaliśmy przed chwilą, ale nie można zapominać o wadach. Otóż poszukując OC online, jest się zdanym wyłącznie na siebie – nikt nie zapewnia fachowego wsparcia, jak podczas spotkania z agentem twarzą w twarz czy w trakcie rozmowy telefonicznej z przedstawicielami towarzystwa ubezpieczeniowego.


Choć wyszukiwanie OC online jest z całą pewnością wygodne, to pewne utrudnienie stanowi fakt, że kupno polisy w ten sposób w innym towarzystwie niż obecne jest związane z koniecznością zrezygnowania z wcześniejszego ubezpieczenia. Wymaga to najczęściej wysłania odpowiedniego pisma do poprzedniego towarzystwa, w którym miało się kupione OC. Tymczasem agenci ubezpieczeniowych w ramach swoich usług w większości przypadków zajmują się tym za Ciebie i nie musisz zawracać sobie głowy wypowiedzeniem wcześniejszej polisy. Nie zmienia to faktu, że online można łatwo, szybko i komfortowo znaleźć najkorzystniejsze cenowo OC.


Przez telefon


Porównywarki internetowe umożliwiają Ci sprawdzenie, w którym towarzystwie czeka na Ciebie najtańsze OC, ale nikt nie zmusza Cię do zamawiania go online. Jeśli wiesz, gdzie dostać polisę z najniższą składką, równie dobrze możesz kupić ją przez telefon, bo np. masz większe zaufanie do tego kanału sprzedaży. To Twój wybór, a kupowanie ubezpieczenia telefonicznie jest tak samo skuteczne i bezpiecznie (dla wielu nawet bezpieczniejsze) niż przez Internet.


Cała procedura kupowania OC przez telefon polega na zamówieniu wybranej polisy, po czym należy ją opłacić zgodnie z danymi przekazanymi przez towarzystwo. Ostatnim etapem transakcji jest odebranie ubezpieczenia od kuriera, który dostarczy je pocztą. Nie da się ukryć, że kupowanie OC telefonicznie jest równie wygodne jak przez Internet, a wielu osobom może dodatkowo zapewniać wyższy poziom bezpieczeństwa. W ten sposób zamówisz również inne polisy, np. ubezpieczenie opon (poznaj więcej informacji o ubezpieczeniu opon).


U agenta


Najbardziej tradycyjną formą wyszukiwania taniego OC jest skorzystanie z pomocy agenta ubezpieczeniowego. Należy jednak zaznaczyć, że mówimy tutaj o niezależnym agencie, który może zaproponować oferty wielu towarzystw i spośród nich wybrać najkorzystniejszą dla Ciebie. Korzystając z własnej porównywarki ubezpieczeniowej, która działa tak samo jak internetowe porównywarki, agent z łatwością odpowie Ci na pytanie, gdzie dostaniesz najtańsze OC. Oczywiście w tym celu musisz do niego dojechać czy też dojść, ale w zamian za ten wysiłek możesz mu zadać pytania i oczekiwać, że po zmianie towarzystwa wyśle wypowiedzenie do poprzedniej firmy, w której miałeś wykupioną polisę.

Źródło: najtaniejuagenta.pl (Artykuł sponsorowany)