Zegarek stanowi jeden z najważniejszych elementów męskiej biżuterii. Do jego wyboru warto podejść z odpowiednią uwagą, tak aby zdecydować się na model, który nie tylko będzie służył nam przez lata, ale przede wszystkim podkreśli nasz wizerunek.

Zegarki męskie do noszenia na co dzień

Który zegarek męski byłby dobry do noszenia na co dzień? Na pewno każdy model pasujący do naszego stylu ubierania się. Jeśli preferujemy odzież typowo casualową lub bardziej elegancką, to dobrym pomysłem będzie zegarek na skórzanym pasku lub bransolecie. Powinien mieć też czytelne cyfry i wskazówki. Natomiast jeśli chodzi o rodzaj tarczy (kolor, kształt, materiał), to tutaj można polegać już po prostu na tym, co nam się najbardziej podoba.
 

Wybierając zegarek, który będziemy nosić każdego dnia, trzeba zwrócić uwagę na to, by był dla nas wygodny. Niektóre osoby lepiej czują się w zegarkach z wąskim paskiem, a inne w tych, które mają np. bardzo szeroką bransoletę. Ważne jest również to, jaką wielkość tarczy wybierzemy. Powinna być dopasowana do rozmiaru naszego nadgarstka.

 

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zwrócić tez uwagę na funkcjonalność naszego zegarka. Niektóre są typowo klasyczne i poza wskazywaniem godziny nie mają już żadnych innych funkcji. Są też takie, które dodatkowo mają np. wbudowany budzik, ciśnieniomierz czy inne dodatki, które nam się pewnie nie raz przydadzą.

 

Jakie modele są obecnie najmodniejsze? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w artykule pt. "Modne zegarki męskie – najlepsze trendy na lato”. Natomiast najciekawsze modele zegarków w bardzo przystępnych cenach możesz znaleźć na http://e-zegarek.pl.

 

3 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę przed zakupem zegarka

1.Przeznaczenie zegarka
 

Wybierając model zegarka, warto zastanowić się do czego będzie przeznaczony. Czy do noszenia na co dzień i sprawdzania tylko godziny, czy może oczekujemy od niego dodatkowych funkcji? A może szukamy typowo eleganckiego zegarka na wyjątkowe okazje?

2.Rodzaj mechanizmu
W każdym zegarku bardzo istotne to, jaki ma mechanizm. Najpopularniejsze są mechanizmy automatyczne, choć w ostatnich latach dużą popularnością cieszą się też modele w stylu retro, które trzeba ręcznie nakręcać.

3.Wytrzymałość szkła
Elementem zegarka, który najczęściej ulega uszkodzeniu jest szkło. Jeśli zależy nam na zakupie trwałego zegarka, to warto zdecydować się na model z twardością szkła na poziomie 6-7. Najtrwalsze są te na poziomie 8-9, ale są one również najdroższe. Twardość podawana jest w skali Mohsa.
 

Szukając męskiego zegarka dla siebie lub dla kogoś na prezent, nie warto zwracać uwagi wyłącznie na wygląd zewnętrzny danego modelu. Ważny jest też rodzaj mechanizmu, marka, wytrzymałość szkła oraz to, do czego ten zegarek będzie przeznaczony. Wbrew pozorom, coraz rzadziej zegarki wykorzystywane są wyłącznie do odmierzania czasu. Większość z nas oczekuje od nich dodatkowych funkcji. Ostateczną decyzję warto podjąć patrząc również na to, jaki jest stosunek ceny do jakości, by móc wybrać możliwe najlepszy model w danej półce cenowej.

Źródło: e-zegarek.pl (Artykuł sponosorowany)